2018 OHSAA STATE WRESTLING TOURNAMENT MATCHES by MATCH NUMBER

SWITCH to MAT
MATCH MAT DIV WEIGHT ROUND WRESTLER WRESTLER
1220 1 1 106 1st Place Final [KF-1] Zach Shupp, Fairfield (12) [KF-2] Dustin Norris, Cincinnati LaSalle (9)
1221 2 2 106 1st Place Final [AL-2] Kyle Rowan, Perry (10) [AL-1] Jacob Decatur, Cuyahoga Falls CVCA (11)
1222 3 3 106 1st Place Final [DE-1] Casey Barnett, Milan Edison (9) [HE-1] Lucian Brink, Coshocton (10)
1223 1 1 113 1st Place Final [PE-1] Dylan Shawver, Elyria (10) [KF-1] Lucas Byrd, Cincinnati LaSalle (11)
1224 2 2 113 1st Place Final [WI-1] Tanner Jordan, St. Paris Graham Local (11) [CL-1] Cole McComas, Lisbon Beaver (10)
1225 3 3 113 1st Place Final [TR-1] Ethan Turner, Troy Christian (10) [DE-1] Oscar Sanchez, Genoa Area (11)
1226 1 1 120 1st Place Final [PE-1] Brendon Fenton, Elyria (12) [PE-2] Julian Tagg, Brecksville-Broadview Heights (10)
1227 2 2 120 1st Place Final [WI-2] Alek Martin, St. Paris Graham Local (9) [WI-1] Nate Keaton, Circleville (12)
1228 3 3 120 1st Place Final [DE-1] Julian Sanchez, Genoa Area (11) [TR-1] Graham Shore, Casstown Miami East (12)
1229 1 1 126 1st Place Final [PE-2] Mick Burnett, Elyria (10) [PE-1] Bryce Hepner, Lakewood St. Edward (10)
1230 2 2 126 1st Place Final [AL-1] David Massey, Peninsula Woodridge (12) [WI-2] Nick Moore, St. Paris Graham Local (9)
1231 3 3 126 1st Place Final [DE-1] Cole Mattin, Delta (11) [HE-1] Klay Reeves, Johnstown Northridge (11)
1232 1 1 132 1st Place Final [PE-1] Gabriel Tagg, Brecksville-Broadview Heights (11) [PE-2] Matt Kazimir, Lakewood St. Edward (12)
1233 2 2 132 1st Place Final [AL-1] Jordan Decatur, Cuyahoga Falls CVCA (11) [WI-1] Wade Monebrake, Eaton (11)
1234 3 3 132 1st Place Final [TR-1] Jacob Edwards, Troy Christian (12) [DE-1] Dylan D`Emilio, Genoa Area (11)
1235 1 1 138 1st Place Final [HO-1] Luke Baughman, Wadsworth (11) [PE-1] Bryce Andonian, Lakewood St. Edward (11)
1236 2 2 138 1st Place Final [AL-1] Luke Wymer, Akron St. Vincent-St. Mary (12) [NO-1] Mike Clark, Medina Buckeye (12)
1237 3 3 138 1st Place Final [GH-1] Nick Burgard, Ashtabula St. John School (11) [GH-3] Evan Hostetler, Apple Creek Waynedale (12)
1238 1 1 145 1st Place Final [PE-3] Victor Voinovich, Brecksville-Broadview Heights (9) [KF-1] Christopher Donathan, Mason (11)
1239 2 2 145 1st Place Final [CL-1] Ben Pasiuk, Carrollton (11) [WI-1] Mitch Moore, St. Paris Graham Local (12)
1240 3 3 145 1st Place Final [HE-1] Conan Becker, Galion Northmor (12) [DE-1] Gavin Grime, Archbold (12)
1241 1 1 152 1st Place Final [HO-1] David Carr, Massillon Perry (12) [HD-1] Jake Marsh, Marysville (12)
1242 2 2 152 1st Place Final [WI-1] Joey Sanchez, St. Paris Graham Local (12) [CL-1] Jashon Hubbard, Steubenville (12)
1243 3 3 152 1st Place Final [GH-1] Gavin Stika, Creston Norwayne (12) [GH-3] David Cumberledge, Ashtabula St. John School (10)
1244 1 1 160 1st Place Final [HD-1] Jaden Mattox, Grove City Central Crossing (12) [KF-1] Austin Murphy, Cincinnati Elder (12)
1245 2 2 160 1st Place Final [WI-1] Ryan Thomas, St. Paris Graham Local (12) [AL-1] Kevon Freeman, Mentor Lake Catholic (12)
1246 3 3 160 1st Place Final [HE-2] Forest Belli, Johnstown Northridge (12) [HE-1] Colt Yinger, Nelsonville-York (12)
1247 1 1 170 1st Place Final [HD-1] Carson Kharchla, Powell Olentangy Liberty (11) [HO-3] Brady Chrisman, Medina (12)
1248 2 2 170 1st Place Final [CL-1] Ashton Eyler, Uhrichsville Claymont (12) [WI-1] Rocky Jordan, St. Paris Graham Local (12)
1249 3 3 170 1st Place Final [GH-2] Riley Smucker, Smithville (12) [GH-1] Jacob Lagoa, Ashtabula St. John School (10)
1250 1 1 182 1st Place Final [HO-1] Victor Marcelli, Massillon Jackson (12) [HD-1] Trevor Lawson, Powell Olentangy Liberty (12)
1251 2 2 182 1st Place Final [AL-2] David Heath, Akron St. Vincent-St. Mary (12) [AL-1] David Crawford, Canfield (12)
1252 3 3 182 1st Place Final [DE-1] Sam Stoll, Milan Edison (12) [TR-1] Daniel Beemer, Ottawa-Glandorf (12)
1253 1 1 195 1st Place Final [KF-1] Jake Thompson, Cincinnati Archbishop Moeller (12) [PE-1] Dakota Howard, Lakewood St. Edward (12)
1254 2 2 195 1st Place Final [WI-2] Stone Day, Germantown Valley View (12) [WI-1] Gage Braun, St. Paris Graham Local (12)
1255 3 3 195 1st Place Final [DE-1] Dylan Hinton, Bloomdale Elmwood (12) [HE-1] Hudson Jump, Grandview Heights (11)
1256 1 1 220 1st Place Final [KF-2] Cameron Sauerwein, Harrison (12) [KF-1] Antonio McCloud, Cincinnati Elder (12)
1257 2 2 220 1st Place Final [AL-1] Tyler Stein, Canfield (11) [NO-2] Brandon Phillips, Maumee (12)
1258 3 3 220 1st Place Final [DE-2] Chris Kuhn, Sandusky St. Mary Central Catholic (12) [GH-1] Gaige Willis, Andover Pymatuning Valley (12)
1259 1 1 285 1st Place Final [KF-1] Jack Heyob, Cincinnati St. Xavier (12) [HO-1] Jordan Earnest, Wadsworth (12)
1260 2 2 285 1st Place Final [AL-1] Jack DelGarbino, Girard (11) [CL-1] Tyler Ely, Steubenville (12)
1261 3 3 285 1st Place Final [TR-1] Brian Stears, Williamsburg (12) [HE-1] Hunter Bodkin, Martins Ferry (12)